Zeon Grup

GİRENİZ ENERJİ

Şirket, EPDK’dan aldığı lisans ile Denizli İli Acıpayam Sınırları içerisinde büyükbaş hayvan atıklarını değerlendirerek Enerji ve kompozit gübre üretecektir. Akalan Biyogaz Enerji santralinin yatırımı devam etmektedir. 3,12 MWe Kurulu güçte ve yılda 23.400 MWh enerji üretecek olan tesis yaklaşık 4 milyon USD’ye mal olacaktır.

ZEON DANIŞMANLIK

Finansal danışmanlık, yönetim danışmanlığı, iş geliştirme ve strateji danışmanlığı alanlarında konusunda uzman ve uygulama tecrübesine sahip ekiple hizmet vermektedir.

ZEON ENERJİ

Lisanslı ve Lisanssız Güneş ve Biyogaz projeleri geliştirilmesi, bu projelerin anahtar teslimi olarak müteahhitliğinin yapılması işleri ile iştigal etmektedir.
  • Fizibilite ve Projelendirme
  • Arazi Uygulamaları
  • Çatı Uygulamaları,
  • Tarımsal Sulama Uygulamaları
  • Bakım – Onarım

ZEON TARIM VE ORMANCILIK

Endüstriyel ormancılık faaliyetleri yürütmektedir. (enerji amaçlı biyokütle üretimi) Bu arazilerde yine ağaç altında yüksek ekonomik değerli sanayi bitkileri tarımına yönelmiştir (enerji bitkileri; tatlı sorgum, şeker kamışı, Kolza vb). Ayrıca Biyokütle olarak kullanılabilecek atık kaynakları pelet yakacak üretim tesisi yatırımı devam etmektedir.

ZEON İNŞAAT

Medeniyet için yeni bir hayat inşa etmek fikri; Adına “hayat” dediğimiz, heyecan ve mutluluklarla dolu maceranın içinde, yeni yaşam projeleri için bizlere ilham veriyor. Doğal ortamları daha güzel ve yaşanabilir ortamlara dönüştürme becerisine sahip olan insan eliyle oluşan yapılar, zaman içinde gelişim göstererek ilkel mağaralardan gökdelenlere, tozlu patikalardan otoyollara dönüşerek çeşitli teknik ve estetik evrimlere uğramıştır. Dolayısıyla inşaatçılar, insanlık gelişim tarihini ve kültür evrimini günümüze taşıyan ve dolayısıyla geleceğe rehberlik eden insanlardır.

İnsanoğluna, yaşanılan kültürden esinlenerek ve ilham alarak, ekolojik dengeye uyumlu, daha konforlu, daha çağdaş ve daha güvenli bir yaşam ortamı sunma fikri “Zeon İnşaat İş Anlayışı”nın özünü oluşturmaktadır.

ZEON İNŞAAT; sanayi ve enerji tesislerinin, konutların, ofislerin, , alışveriş merkezlerinin, kamu kurumlarının, sosyal alanların ve kentsel dönüşüm projelerinin “mekân” ve “ihtiyaç” bağlamında insan yaşamını odağında tutarak yenilikçi, teknolojik, verimli ve ekonomik açıdan en uygun maliyetle yapılar inşaat etmektedir.